KARAGÖZ SİNEMA ATÖLYESİ

Karagöz Sinema Atölyesi iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm İzleyici-Seminer, İkinci bölüm Uygulama-Teknik bölümüdür.  İzleyici-Seminer bölümüne 14 yaş üstü herkes katılabilir. Uygulama-Teknik bölümüne ise İzleyici-Seminer bölümüne devam eden ve yeterlilik gösteren 18 yaş üstü kişiler arasından seçilecekler alınacaktır.

 

Bursa’nın merkezinde, Heykel de, Tayyare Kültür Merkezin de bir araya gelen sinema tutkunları unutamayacakları bir deneyim yaşıyorlar.

Sinema tutkunları önce film çekiminde gerekli olan teknik ve kuramsal bilgi konusunda eğitiliyorlar.  Bir öykü senaryolaştırıp filme dönüştürüyor.

İzleyici ve seminer bölümüne 14 yaş üstü her yaş grubundan kişi başvurabiliyor. Katılımcıların sinema tekniği üzerine hiç deneyimi olmadığı varsayılarak, tüm konular uygulamalı ve örnekler eşliğinde temel unsurları ile ele alınıyor.

Atölyenin en büyük avantajı, sinema ile ilgilenenlere işin mutfağını görme ve film yapma aşamasının her sürecinde çalışma şansı sunması. Sinemaseverler film seti deneyimi yaşama, koordinasyon nasıl sağlanır öğrenme, her noktada dönüşümlü görev alarak film yapma sürecinin bütününü kavrama ve yoğunlaşmak istedikleri noktaları keşfetme olanağını yakalıyor. Aynı zamanda bilinçli bir sinema izleyicisi yaratmayı ve kişilerin genel sinema kültürünün geliştirilmesini hedefleyen film atölyesi, programını tüm katılımcıların yararlanabileceği bir şekilde sunmaya büyük özen gösteriyor.

Bugüne kadar atölyeye katılan yüzlerce kişi, sinema dünyalarına yeni bir boyut kazandırdılar, sıcak dostluklar edindiler. Bazıları ise gruplar oluşturarak gerçekleştirdikleri kısa filmler ile ulusal ve uluslararası festivallere kabul edilecek ve ödüller alabilecek düzeyde yapıtlara imza attılar.
Sınırlı sayıda öğrencinin kabul edildiği bu atölyenin yeni döneminde yer almak isteyenler başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilirler

 

“KARAGÖZ SİNEMA ATÖLYESİ” için 9 cevap

 1. uğur diyor ki:

  uğur doğan ben bu tiyatroda oynamak istiyorum

 2. AYNUR ADIGÜZEL diyor ki:

  Amatörce hikaye yazıyorum yıllardır,ingilizce tercümanlık/çevirmenlik yaparak çalıştım ve emekli oldum. Boş zamanlarımı sinema ve özellikle yazarlık alanlarında değerlendirmek istiyorum. iddialıyım, ve kursa katılıp bu alanda hangi yönde yeteneğim varsa eğitimini alarak profesyonelce yapmak istiyorum.
  Saygılar

 3. nilgün reçel diyor ki:

  ben başladım biryıldır bekliyordum kendimi şanslı hissediyorum darısı biryıl sonra isteyenlerin başına diyorum.

 4. Kemal Çamlıca diyor ki:

  3 dizi.1 sinemada yardımcı oyuncu olarak oynadım ama gerçekten karagöz sinema atelyesi bir şans çok egitici ve yararlı oldunu düşünüyorum.e karagöz sinemadan egitim ilaç gibi yararlı.

 5. özcan özaslan diyor ki:

  yeni dönem sinema atölyesine katılmak ıstitıyorum saygıularımla

 6. Muhammet Hanefi Taşkın diyor ki:

  Duvarların bölemediği aşk adlı bir roman yazdım senaryo formatına çevrilmesi gerekiyor yardım istiyorum teşekkürler

 7. Yusuf diyor ki:

  Merhaba. Adım Yusuf ben yıllardır sinemayı uzaktan seyredenlerdenim bende karagöz sinema atölyesinde eğitim almak ve bu atölyenin daimi bir üyesi olmak istiyorum..

 8. sedat çalışkan diyor ki:

  bende umarım kursiyerlerden biri olup bir deneyim ve bilgi kazanabilirim

 9. sedat çalışkan diyor ki:

  bilal inci ye çok benzeyen mahallede çirkin kral diye anıla anıla benide havaya getirdiler sinema aşkı zaten doğuştan var ölene kadarda olucak bende bu işi mutfağında öğrenmeye karar verdim

Bir Cevap Yazın